^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Piłkochwyty na szkolnym boisku w Wólce Grodziskiej

Sołectwo Wólka Grodziska w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 otrzymało pomoc finansową z budżetu Województwa Podkarpackiego na wykonanie zadania pn. „Wzrost integracji i aktywizacji mieszkańców Wólki Grodziskiej poprzez wykonanie wspólnych prac polegających na zagospodarowaniu terenu rekreacyjno-sportowego w Wólce Grodziskiej”.
Łączna kwota, jaka została przeznaczona na wykonanie zadania to blisko 30 tys. zł, z czego 10 tys. zł to dofinansowanie
Przy wielofunkcyjnym budynku szkoły podstawowej w Wólce Grodziskiej przeprowadzono szereg prac związanych z zagospodarowaniem terenu rekreacyjno-rozrywkowego, w tym boiska sportowego.
Strażacy z OSP z Wólki Grodziskiej usunęli skarpę, dzięki czemu pozyskano obszar na powiększenie terenu rekreacyjno-sportowego. Dzięki przeprowadzonym pracom, wykonany został jednocześnie dodatkowy, awaryjny wjazd na teren boiska. Plac został wyrównany i zasilony trawą boiskową.
Zgodnie z postulatami mieszkańców, dzięki realizacji tego zdania, poprzez wspólną zintegrowaną pracę znacząco poprawiła się estetyka tego miejsca. Piłkochwyty nie tylko usprawnią wydarzenia sportowe, ale także ochronią budynek szkoły i remizy OSP przed uderzeniami piłki, zmniejszając ryzyko uszkodzenia elewacji, czy też stolarki okiennej.
Dzięki społeczności lokalnej, która czynnie przyczyniła się do wykonania zadania, mieszkańcy otrzymali dodatkowe wyposażenie boiska sportowego.

dsc 9152 1

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej