^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zabawa andrzejkowa 2019

Andrzejki to tradycyjny, specjalny czas do organizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent. Są wspaniałą okazją do tańca. Oj działo się działo na sali udekorowanej nastrojowo. Zabawy przy muzyce było wiele i wszystkie były udane. Dzieci przedszkolne i klasy I-III ruszyły do tańca i nikomu nie brakowało sił. Miały okazję nie tylko potańczyć, poskakać, ale i pobawić się w tradycyjne wspólne zabawy w kole. Wszyscy cieszyli się, gdy mogli przekazać chusteczkę wybranej osobie, złapać i zamienić się rolą niedźwiedzia, wyjechać do zoo czy pociągiem do Warszawy. Nawet przedszkolaki próbowały tańczyć przeboje m.in. Makarenę, Belgijkę, Rudą. W przerwach między tańcami rodzice zadbali o kolorowe i pożywne kanapki, łakocie, owoce i soki.
Dzieci planują już stroje na zabawę choinkową w Nowym Roku 2020. Będzie się działo!!!

Uczniowie klas IV-VIII w godzinach popołudniowo-wieczornych spędzali czas na zabawie andrzejkowej.
Rozpoczęła się ona lubianą przez wszystkich "Belgijką". Następnie grane były same przeboje, przy których wszyscy świetnie się bawili. Dzieci brały również udział w różnych, ciekawych zabawach:" Gorące krzesła", "Wędrujący worek"- uczestnicy losowali rekwizyty z worka podawanego z rąk do rąk w trakcie muzyki, a kiedy ucichła - ubierali to, co wyciągnęli. Po wyczerpaniu wszystkich rzeczy, nastąpił przepiękny pokaz mody. "Taniec z figurami" - polegał na tym, że tańczący w parach musieli wykonać zapowiedzianą figurę, np. na parkiecie zostają dwie nóżki i dwie rączki, czy dwie nóżki i główka. Konkurs ten wywołał mnóstwo śmiechu, emocji i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
Oczywiście nie mogło zabraknąć "Chusteczki". Ważnym punktem imprezy były wyzwania podejmowane przez czwartoklasistów, aby zostać włączonymi w poczet uczniów, którzy po raz pierwszy biorą udział w zabawie dla starszych. Ciekawe widowisko taneczne przedstawiły dziewczyny z klasy szóstej wykonując "Tarantellę". Kiedy bawiących się dopadało zmęczenie, odpoczywali przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uczniowie chociaż zmęczeni, ale zadowoleni z zabawy i w wyśmienitych humorach wrócili do domów.
andrzejki 2019 4 20191202 1959029284

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej