^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2016/2017

Potyczki o tytuł „Mistrza Ortografii”

Już po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Kandydaci z terenu gminy Grodzisko Dolne pretendujący do tego zaszczytnego miana zgromadzili się w dniu 12.05.2017r. w szkole w Grodzisku Dolnym, aby kolejny raz zmierzyć się z ortograficznymi pułapkami.
Konkurs odbył się w dwóch etapach. Etap szkolny przeprowadzony został w macierzystych szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w rywalizacji. W obydwu kategoriach wiekowych uczniowie pisali dyktando ortograficzne, którego wyniki wyłoniły do etapu gminnego po trzech najlepszych uczniów. Dyktanda oceniane były przez nauczycieli języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Na poziomie gminnym zasady pracy i oceny pozostały takie same, zmienił się natomiast poziom trudności dyktanda, które z racji swej rangi musiało być trudniejsze.
Tym razem uczniowie musieli zdecydować, „Co ma Krzyżak do krzyżaka?” oraz znać pisownię takich wyrazów jak: bieżnia, hulajnoga, wyżeł, rozpierzchnąć się, wysłużona. Z naszej szkoły udział brały: Oliwia Kulpa kl. III, Julia Kulpa kl. III, Izabela Śmiałek kl. III, Kinga Makosiej kl. V, Mateusz Buszta kl. VI. Wyróżnienie w ortograficznych zmaganiach otrzymał uczeń klasy VI Mateusz Buszta. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

mati ort

mat ort 001

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej