^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Jesienny Piknik Pieczonego Ziemniaka

     W niedzielę, 21 września 2014 odbył się coroczny Piknik Jesienny Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska i Społeczną Szkołę Podstawową. Patronat nad imprezą objęła: Podkarpacka Izba Rolnicza.

 Dzień rozpoczął się niezwykle smutno. Za oknem było ciemno, ponuro i zimno. Brrr! Strasznie nieprzyjemnie! Mimo to, nie traciliśmy nadziei, że pogoda się poprawi. Około południa zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. Na dworze było coraz cieplej i przyjemniej, a na miejsce pikniku przybywało coraz więcej mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko.

 Po uroczystym otwarciu rozpoczęła się część artystyczna. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wólki Grodziskiej i okolicznych wiosek mieli możliwość słuchania pięknych piosenek zaprezentowanych przez Grupę Wokalną „Meritum” z Leżajska. Spotkanie umilił także występ Grupy Obrzędowej „Dolany” z Żołyni, który odtworzył historię „Pieczenia chleba”. Wystąpiła dla nas również Młodzieżowa Kapela Ludowa z Grodziska Dolnego. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli grochówkę, ziemniaki pieczone w ognisku, pyszne domowe wypieki oraz zdrową sałatkę owocową.

Rodzinna zabawa połączona została z konkursem „Ziemniaczane Dziwadła”, podczas którego uczniowie prezentowali zebrane tego roku wyjątkowo dziwaczne okazy ziemniaków.

 Na koniec pikniku dla lubiących taniec zagrał zespół muzyczny Cool pa Band.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejny piknik już w czerwcu. 

   2.jpg  DSC08985.JPG

 Grupa Obrzędowa Dolany z Żołyni

3.jpg 

 Młodzieżowa Kapela z Grodziska Dolnego

 4.jpg

Zespół Meritum z Leżajska

5.jpg

 6.jpg

Uczestnicy konkursu "Dziwadła ziemniaczane" na czele z Panią Dyrektor, Panią Prezes SRWWG oraz Sołtysem/członkiem Podkarpackiej Izby Rolniczej.

 

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej