^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z wizytą w Grodzisku Dolnym

     Dnia 17 listopada 2015 roku nasze przedszkolaki udały się do Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym, gdzie miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy jesieni”. Za wykonane jesienne prace dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Ponadto mogły obejrzeć inscenizację pt. „Zielona wyspa banana” w wykonaniu Teatrzyku „Promyczek” ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Aktorska gra dzieci z Brzyskiej Woli wzbudziła nie tylko uśmiech na naszych twarzach, ale również szczery podziw.
     Zaraz po wyjściu z Domu Kultury udaliśmy się razem z naszymi kolegami i koleżankami z Opalenisk do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym. Tam czekały już na nas Panie bibliotekarki, które z dużą życzliwością powitały nas w progach ich placówki. Panie najpierw pokazały naszym najmłodszym oddział dziecięcy, pozwoliły dzieciom przejść między regałami w wypożyczalni, by na własne oczy przekonały się jak bogata i kolorowa jest oferta książkowa dla najmłodszych. Zachęcały przedszkolaków do odwiedzin w bibliotece ze swoimi rodzicami i wypożyczania książek. Zapraszały też dzieci na „wieczory głośnego czytania”, gdzie oprócz słuchania pięknych bajek, mogą poznać ludzi z naszego regionu, ludzi o różnych specjalnościach zawodowych. Następnie przeszliśmy do czytelni. Tam na dzieci czekały pełne wrażeń niespodzianki, a największą z nich było spotkanie ze Shrekiem. Dzieci pełne obaw spoglądały na tę bajkową i filmową postać i trzeba był kilka razy zapewnić je, że Shrek bardzo lubi dzieci, by odważyły się podejść do niego po słodkie cukierki, chciały się z nim przywitać czy też odpowiedzieć na pytania. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego mali goście wysłuchali z uwagą opowieści o Shreku i innych bohaterach książkowych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Warto wspomnieć, że głośne czytanie dzieciom to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając dziecku pomagamy mu poznawać świat.
     Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu również rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Będąc w bibliotece dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak w kinie, gdyż na dużym ekranie obejrzały bajki dla dzieci, które wprawiły je w bardzo radosny nastrój. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały zakładki do książek i naklejki. Te wszystkie atrakcje przygotowane przez Panie pracujące w bibliotece spowodowały, że dzieciom bardzo spodobał się ten poranek z bajką. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z szerokim uśmiechem na twarzy i z przekonaniem, że biblioteka to miejsce, w którym można świetnie się bawić oraz sympatycznie spędzić czas.
     A co możemy zrobić w podziękowaniu za tak miłe przyjęcie? Możemy tylko gorąco podziękować i obiecać, że będziemy często korzystać z bogatej oferty biblioteki.

Elżbieta Słupek
 
Barwy jesieni2 Barwy jesieni3
Barwy Jesieni
 
Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej