^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2017/2018

Bezpiecznie na wsi

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej uczestniczyły 20 października w „Dniu Otwartym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku. Hasłem przewodnim spotkania było „Razem wprowadzamy zmiany na wsi, żyjemy bezpiecznie”. Podczas spotkania z strażakami i policjantami uczniowie zapoznali się z szerokim tematem bezpieczeństwa dzieci na wsi oraz zagrożeniami jakie mogą je spotkać. Wzięli udział w pokazie wozu bojowe straży pożarnej, obejrzały sprzęt gaśniczy, same sprawdziły jak ciężko utrzymać wąż strażacki. Dzieciom bardzo spodobało się możliwość wypróbowania różnych strumieni wody podawanych z sikawki.

W drugim pokazie dzieci obejrzały samochód policyjny oraz uczestniczyły w różnych grach i zabawy z dziećmi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za udział w grach dotyczących bezpieczeństwa dzieci otrzymały od Komendy Policji gadżety odblaskowe w ramach bezpieczeństwa na drodze.

Dzieci obejrzały dwa filmy. Pierwszy pt.: „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” oraz drugi jak bezpiecznie pomagać i bawić się w gospodarstwie rolnym przygotowanym przez KRUS.

To nie koniec atrakcji jeszcze rozdanie nagród i upominków za udział w konkursie plastycznym, którego tematem było bezpieczeństwo dzieci na wsi. Ciekawe nagrody w postaci: maskotek, pendrive, czapki oraz powerbanki. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, przybory szkolne i kolorowe balony z logo agencji. Podczas imprezy dzieci spotkały się też z Panem Jerzym Paulem Posłem RP, z którym uczniowie mają pamiątkowe zdjęcie.

Dzieci i nauczyciele wrócili do szkoły zadowoleni opowiadając o miłym przyjęciu i gościnności organizatorów imprezy.

Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Kazimierzowi Matuszek Kierownikowi ARiMR w Leżajsku za to, że nasza szkoła mogła uczestniczyć w tak wspaniale przygotowanej imprezie. Dziękujemy też za upominki i wierzymy, że zdobyta wiedza jak żyć bezpiecznie na wsi przyniesie zamierzone rezultaty.

bezpiecznie na wsi 1 20171112 1208545167

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej