^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2018/2019

Centrum Nauki "Eugeniusz"

W dniu 5 stycznia odbyła się wycieczka do Rzeszowa zorganizowana dla uczniów naszej szkoły z klas I-VII. Podczas tej wycieczki dzieci miały okazję odwiedzenia Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz. W tym jakże niezwykłym muzeum uczestnicy wycieczki przeszli przez 7 stref, z których każda odpowiadała za inną dziedzinę życia i nauki, były to: Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki, Strefa Eko-Domu, Strefa Zabaw Naukowych i Strefa Sensoryki. Uczniowie mogli między innymi przekonać się z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka, sprawdzić czy nasze zmysły działają tak niezawodnie jak nam się wydaje, jak i tego czy nasze wybory, których dokonujemy w codziennym życiu na pewno są w zgodzie z naturą. Nie zabrakło również gier oraz zabaw edukacyjnych.
Następnym punktem w planie wycieczki dla młodszych dzieciaków był seans filmowy pt.: „Pierwsza Gwiazdka”. Tematem przewodnim animacji była historia Świętej Rodziny. Jednak nie był to jedyny wątek tego filmu, ponieważ przedstawiona została również historia sympatycznego osiołka, którego marzeniem było zmienienie swojego monotonnego życia, a także innych zwierząt mających istotne znaczenie dla tej historii.
Po tych atrakcjach uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił oraz umiejętności fizycznych na ściance wspinaczkowej. Najodważniejsi uczestnicy wspinali się bez strachu na sam szczyt, czyli aż na wysokość 12 metrów! Po osiągnięciu tego pułapu mogli zjechać z samej góry na linie. Taki sposób spędzania wolnego czasu jest dobry nie tylko dla ciała ale również dla umysłu, ponieważ zmusza nas do przewidywania kolejnych kroków, a także przyspiesza czas reakcji, gdy jednak wybór kolejnego kroku nie okaże się tym najlepszym. Ponadto cała akcja odbywa się pod pełną asekuracją, a więc jest w 100 procentach bezpieczna.

eugeniusz 1 20180122 1584374998

         eugeniusz 1 20180122 1607351586eugeniusz 10 20180122 1839713271

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej