^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Mamy

„Dzięki Wam mam wszystko, to co mam”- ta myśl przewodnia towarzyszyła wszystkim zebranym podczas akademii z okazji Dnia Mamy i Taty zorganizowanej dnia 30 maja 2019rw Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej. Zaczynając od najmłodszych, czyli Przedszkolaków, a kończąc na klasach ósmych- wszyscy chcieli podziękować Rodzicom za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie. Uroczystość rozpoczęły klasy starsze tańcząc poloneza na sali gimnastycznej, czym wzbudziły zachwyt i podziw wśród zebranych gości.
Dzieci przedszkolne przygotowały program artystyczny mówiący o tym, jaka mama z tatą się poznali i jak to było, że się w sobie zakochali. Poprzez krótkie scenki zaprezentowały kolejne etapy znajomości rodziców, aż do momentu kiedy na świecie pojawiły się one - ich dzieci.
Klasy I-III piękną recytacją wierszy oraz śpiewaniem piosenek podziękowały swoim mamom i tatusiom za to, że są i chronią ich od „nocnych strachów”, a swoje życzenia wyraziły w słowach piosenki, aby tata „był przez cały dzień w domu, żeby ważne sprawy na później zostawił i żeby się głośno śmiał i z nimi bawił”. Na koniec klasy młodsze zaprezentowały specjalnie przygotowany układ taneczny do słów piosenki śpiewanej przez Margaret.
Skecze, scenki rodzajowe i wiersze „z przymrużeniem oka” na temat zachowań mamy i taty przedstawili uczniowie klas starszych. Chcieli przez to dać do zrozumienia swoim rodzicom, że mimo codziennych słabości, „wpadek” i niedociągnięć co do ich metod wychowawczych, dla swoich dzieci są całym światem i te lata dzieciństwa są najszczęśliwsze, kiedy mama i tata chronią przed niepowodzeniami i wspierają w trudnych momentach życia.
Na koniec wszyscy zebrani uczniowie zaśpiewali swoim Rodzicom tradycyjne „Sto lat!” i życzyli im zdrowia, cierpliwości oraz mnóstwa radości z sukcesów swoich dzieci każdego dnia. Żeby Dzień Rodzica był świętowany nie tylko podczas zorganizowanej akademii, ale również i przez cały rok. Klasy starsze zakończyły swój program artystyczny pięknie zaprezentowanym walcem na sali gimnastycznej, po czym wszyscy goście udali się na pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek.

                                                                                                           Katarzyna Mazurek

dzie mamy 2019 1 20190625 1372110602

dzie mamy 2019 1 20190625 1774073128

dzie mamy 2019 8 20190625 1962930495

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej