^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Jedziemy do ZOO!

W dniu 6 czerwca 2019 roku dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-VIII Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej uczestniczyły wraz z opiekunami i rodzicami w wycieczce szkolnej do Zamościa. Zwiedzaliśmy Rynek i jego zabytki. Wędrowaliśmy alejkami parku oglądając fragmenty muru obronnego. W Nadszańcu Platau Bastionu VII mieliśmy okazję postrzelać z łuku i pomóc w oddaniu strzału z prawdziwej armaty.

Najwięcej czasu spędziliśmy w ZOO .Widzieliśmy tam wspaniałe okazy zwierząt żyjących na różnych kontynentach. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz! Pięknie prezentowały się różne gatunki ssaków, ptaków, gadów i owadów. Podziwialiśmy małpy, puchacze oraz mniejsze i większe ,,koty“. Uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej na temat gadów. Poznaliśmy ich charakterystyczne cechy. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata.

Potem były lody i obiad w barze ,,Asia”. W dobrych nastrojach i ze śpiewem wracaliśmy do domu zadowoleni, pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek. Jesteśmy przekonani, że wiadomości, które zdobyliśmy na trwale zapiszą się w naszej pamięci. Polecamy wszystkim Zamość! Warto tam pojechać! 

zoo 4 20190627 1509968644

zoo 2 20190627 1767937930

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej