^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2016/2017

Promocja czytelnictwa

Realizując Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 zakupiliśmy do naszej biblioteki nowości czytelnicze. Zachęcamy miłośników czytania do jej odwiedzenia i wypożyczenia książek zgodnie z zainteresowaniem.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA:

Dla najmłodszych - "Masza i Niedźwiedź. Nie budzić do wiosny"

Późną jesienią Niedźwiedź szykuje się do zimowego snu. Aby zapewnić sobie spokój, wywiesza tabliczkę z napisem: "Nie budzić do wiosny". Ten komunikat jednak nie jest do zaakceptowania przez Maszę, która koniecznie chce się pobawić ze swoim przyjacielem. Dziewczynka drażni pszczoły, demoluje chatkę i na wszelkie sposoby próbuje zwrócić na siebie uwagę. W końcu budzi Niedźwiedzia... Przeczytaj tę zabawną opowieść i poznaj szalone przygody Maszy i jej wyrozumiałego towarzysza!

Dla trochę starszych - "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców"

Pan Tomasz dziedziczy po wujku wynalazcy murowany garaż wraz z przechowywanym w nim pokracznym samochodem. Mimo brzydoty pojazdu, zaciekawiony dziwnymi właściwościami samochodu, postanawia go zatrzymać. Wyrusza w okolice Ciechocinka na poszukiwania ukrytych tam podczas drugiej wojny zbiorów muzealnych. Wyprawa okaże się fascynującą, choć niebezpieczną przygodą.

Dla młodszych: "Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów".
W Królestwie Pięknisiów mieszkają Jan Czaruś i królewna Ślicznnotka Błyskotka, którzy przez cały czas zajmują się jedynie dbaniem o własny wygląd... Domyślacie się, kto im spłata niezłego figla i przepędzi z zamku? Oczywiście, dwaj nieustraszeni piraci Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga.
Dla starszych: "Chłopiec w pasiastej piżamie".
Dwóch chłopców i dwa światy ... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował\ich zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary. Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny.
Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, że przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi, ale na pewno nie szczęśliwsi, a może jednak?

 

Dla młodszych: "Andzia i duch pana Baryłki"

Czy duchy naprawdę istnieją? Cyryl twierdzi, że tak. Czy jednak można mu wierzyć? Chyba trzeba przeprowadzić własne dochodzenie. Stare domy kryją czasem różne tajemnice...

Seria "JUŻ CZYTAM" to  zabawne historie z niezwykłymi bohaterami i ich  przygodami ,  wciągająca akcja,  duża czcionka ułatwiająca czytanie, atrakcyjna szata graficzna, zadania sprawdzające rozumienie tekstu. Biblioteka posiada również inne książeczki z serii:

-"Michał i złoty puchar",

- "Monia ratuje Faraona"

- "Krzyś i gang Pelargonii"

Dla starszych: "Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza"

Po rozwodzie rodziców świat  Ivana się rozpada. Nie ma wsparcia w smutnej mamie, odsuwa się od kolegów. W ramach specjalnego programu zaczyna pomagać w schronisku dla zwierząt. Stopniowo zaprzyjaźnia się z opiekunami, zabiera także jedną ze swoich podopiecznych - Czarną, do domu. Któregoś ranka podczas spaceru znajdują na plaży fokę. Chłopak coraz lepiej czuje się w świecie przyrody, która za jego uwagę odwdzięcza mu się niezapomnianymi przeżyciami. Rozpoczyna się przygoda Iwana z morzem. Powieść o pomaganiu słabszym i podążaniu za marzeniami oparta na prawdziwych zdarzeniach.

czytelnictwo1czytelnictwo 2

ksika 1ksika 2

DSC 0023

 

 

 

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej