^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2016/2017

WIEŚCI BIBLIOTECZNE !!!

 Nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej w sierpniu przyciągają czytelników ciekawą tematyką , kolorowymi okładkami i ilustracjami. Pozycje książkowe „Polecane przez Bibliotekę” wędrują od ucznia do ucznia i są przez nich rezerwowane u pani bibliotekarki.

   Książki zakupiło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły, w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

   Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z „0” przyjęły zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym na spotkanie „Urodziny Kubusia Puchatka”. Dzieci wspaniale się bawiły, pomogły Kubusiowi zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie i go zasmakować. Panie bibliotekarki pokazały dzieciom księgozbiór dla dzieci zaprosiły wszystkich do częstego odwiedzania i wypożyczania książek oraz zachęcały do uczestnictwa w spotkaniach, warsztatach i imprezach organizowanych przez GBP w Grodzisku Dolnym.

  Promocja czytelnictwa – klasy IV

              Hasła zachęcające do czytania i korzystania z biblioteki przygotowali uczniowie klasy IV z wychowawcą P. Agatą Szpunar. Napisy promocyjne umieszczono na holu i korytarzu szkolnym prowadzącym do biblioteki szkolnej, zachęcają do czytania bo „Czytanie jest jak oddychanie dzięki temu czuję, że żyje”, „Czytanie książek uszczęśliwia, rozwija umysł, pobudza do marzeń” …itp.

   Po wyjściu na przerwę pozostali uczniowie zatrzymywali się przy cytatach i pytali skąd wzięły się napisy i czytali je z zamyśleniem.

  Mi najbardziej podoba się ten wypowiedziany przez Wisławę Szymborską: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

 Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszam do odwiedzenia biblioteki, wypożyczenia i czytania książek.

                               Barbara Szczęch

saatka 1 0851

 

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej