^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień babci i dziadzia

 Troszeczkę z opóźnieniem, bo dnia 26 stycznia wnuczki i wnuki ze szkoły w Wólce Grodziskiej uczcili dwa ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla licznie zebranych gości z pierwszym przedstawieniem wystąpiły przedszkolaki. Na wstępie dzieci przedszkolne powróciły na chwilę do pięknego i radosnego okresu świąt Bożego Narodzenia a wystawiły krótkie „Jasełka" śpiewając przy tym dziecięce kolędy i pastorałki. Świąteczny charakter uroczystości podkreśliły pięknymi ubiorami - aniołków, gwiazdek i pastuszków.

Po Jasełkach przyszedł czas na wierszyki i piosenki dla Babć i Dziadków. Tutaj każde z przedszkolaków musiało wykazać się niemałą odwagą przed indywidualnym, niekiedy pierwszym wystąpieniem z mikrofonem. Dziadkowie docenili wysiłek wnuków nagradzając ich głośnymi brawami.
Na zakończenie swoich występów przedszkolaki zatańczyły dwa krótkie tańce i przy dźwiękach muzyki zeszły ze sceny.

Uczniowie klas I a III wystąpiły ze scenkami przypominającymi różne codzienne, wesołe sytuacje zaczerpnięte z życia Dziadków. W ich występach nie brakowało również ciepłych życzeń, podziękowań i wdzięczności dla Babć i Dziadków za trud ich wychowania.

Po występach uczniów na scenę weszli członkowie zespołu „ Leszczynka", którzy pięknym, donośnym śpiewem kolęd uświetnili naszą szkolną uroczystość. Dali tym samym przykład poszanowania i kultywowania lokalnych tradycji. Na zakończenie spotkania życzenia Babciom i Dziadkom złożyła Pani Dyrektor Barbara Szczęch, uczniowie zaśpiewali tradycyjne „ Sto lat", wręczyli upominki i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.
Ich miłe, ciepłe słowa, pełne wdzięczności i uznania są wspaniałą motywacją do pracy z młodym pokoleniem naszych dzieci.

 

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej