^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2017/2018

JESIENNY PIKNIK RODZINNY W WÓLCE GRODZISKIEJ

Piknik jesienny zorganizowało 1 października Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska. W tym roku impreza odbyła się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej. Pogoda była wymarzona – słońce i temperatura sprzyjały tego dnia wszystkim uczestnikom. Piknik pieczone ziemniaka jest już tradycyjną imprezą w Wólce Grodziskiej i po raz kolejny został objęty patronatem Podkarpackich Izb Rolniczych. Jest to czas na wspólną zabawę dzieci, ich rodzicom i pracowników szkoły. Ognisko do pieczenia ziemniaka zapłonęło już w południe, wszyscy smakosze mogli zjeść ziemniaki z dodatkiem sera. Można było też zasmakować w domowych wypiekach, grochówce i innych przysmakach. Dużym powodzeniem cieszyła się wystawa lampionów z dyni wykonanych przez dzieci i rodziców w „Konkursie na najciekawszy lampion z dyni”. Liczba prac była bardzo duża a efekt lampionów po zapaleniu okazał się wspaniały. Lampiony przedstawiały ciekawe motyw postaci z bajek i zwierząt. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

W tym roku wystąpiły dla naszych gości dwa zespoły: „Dolany” z Żołyni i „Leszczynka” z Wólki Grodziskiej. Pierwszy zespół zaprezentował obrzęd „Darcia pierza” połączony z śpiewem i tańcem. Natomiast zespół Leszczynka zaśpiewał dla nas wiele pięknych piosenek rozweselając publiczność, która chętnie nuciła z występującymi.  Bardzo ciekawie zaprezentowała się para taneczna Daria i Daniel z grupy Maraton Boogie. Pokazali nam dwa tańce boogie woogie w pięknych stylizowanych strojach.

Dodatkowa atrakcja dla mieszkańców Wólki Grodziskiej i nie tylko był mecz piłki nożne drużyn oldboi. Gospodarze „Wólczanka” z Wólki Grodziskiej zagrali z Nowojaworowską drużyną z Ukrainy. Licznie zgromadzenie kibice dopingowali zawodników obu drużyn. Wygrała Nowojaworowska drużyna wynikiem 3:2.

Po raz kolejny licznie przybyli goście nie zawiedli nas, dziękujemy Wam za udział w pikniku i wspieranie naszych działań.

piknik jesienny 2017 10 20171006 1875267787

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej