^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2017/2018

Zajęcia w sali edukacyjnej - Ognik

3.png 2.jpg1.jpg

Zajęcia w Sali edukacyjnej „Ognik”.

W dniu 09.10.2017r. najstarsi uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej wyjechali na wycieczkę do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie w ramach projektu Działaj Lokalnie X „Pierwsza pomoc ratunek dla życia”.

            Pod fachowa opieką strażaka dzieci uczestniczyły w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Sali edukacyjnej „Ognik”. Poznały przyczyny i skutki zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na co dzień w życiu. Dowiedziały się czym zajmują się strażacy w codziennej pracy, o ich zaangażowaniu i odwadze. Dzieci miały okazję zobaczyć bezpośrednio różnorodny sprzęt strażacki i jego działanie w praktyce. Zapoznały się z instrukcją przeciwpożarową, działaniem różnych rodzajem gaśnic, hydrantów i czujników tlenku węgla. Uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach ewakuacyjnych , powiadamiali służby ratownicze o zagrożeniach, uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Miały okazję też zobaczyć bezpośrednia pracę dyspozytora na stanowisku pracy oraz strażaków w wozach strażackich przyjeżdżających i wyjeżdżających do akcji. Dzieci były zainteresowane tematyką zajęć, a zdobyta wiedzą mogły podzielić się z domownikami.

            Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tematyki przeciwpożarowej w realnym środowisku edukacyjnym.

4.PngNauczyciele i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Wólce Grodziskiej

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku – Ośrodek Działaj Lokalnie.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej