^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2017/2018

Pierwsza pomoc- spotkanie podsumowujące

4.pngPierwsza pomoc

            W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej dnia 18 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące działania realizowane w projekcie pt.: „Pierwsza pomoc ratunek dla życia” realizowanego w programie Działaj Lokalnie X.

            W spotkaniu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Wólki Grodziskiej. Spotkanie rozpoczęło się pokazem udzielania pierwszej pomocy, przygotowanym przez uczennice w ramach kółka teatralnego. Następnie uczestnikom quizu klasowego na temat „Pierwszej pomocy przedmedycznej” wręczone zostały nagrody. Zwyciężyły klasa III i VI.

W dalszej części spotkania uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt.: „Pokój ludziom dobrej woli”. Aktorzy wcielili się w postacie Świętej Rodziny z Nazaretu, do której przybywali ludzie dobrej woli, pasterze, sławni pisarze, żołnierze, a nawet symbolicznie nasza Ojczyzna, która przekazała Maryi złotą koronę. Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był okazją do podzielenia się opłatkiem przez wszystkich zgromadzonych.

            Projekt „Pierwsza pomoc ratunek dla życia” był realizowany w szkole od sierpnia. Uczestnicy brali udział w kursie pierwszej pomocy, spotkaniach ze strażakami, ratownikiem medycznym, psychologiem i lekarzem pogotowia ratunkowego. Uczniowie uczyli się zasad udzielania pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Ponadto wzięli udział w dwóch wyjazdach: do Sali edukacyjnej „Ognik” KPPSP w Łańcucie oraz do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Leżajsku.

            W ramach projektu SRWWG sfinansowany został zakup apteczek pierwszej pomocy do wszystkich sal lekcyjnych.

3.png 2.jpg1.jpg

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku – Ośrodek Działaj Lokalnie.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej