^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

rok szkolny 2017/2018

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babi i Dziadka.
W dniu swojego święta do szkoły przybyły zarówno Babcie jak i Dziadkowie naszych uczniów. Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej i z niecierpliwością oczekiwali trzymanych w tajemnicy do ostatniej chwili przez wnuków występów.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi. Wychowankowie Przedszkola wraz z Paniami przygotowali występ, w którym każde z dzieci przedstawiało inny miesiąc. Nasi mali podopieczni mieli również kolorowe przebrania. Dziewczynki ubrane były w tiulowe spódniczki, natomiast koszule chłopców zdobiły kolorowe muchy. Ponadto wszystkie przedszkolaki na głowach miały kapelusze. Każdy strój był kolorystycznie dopasowany do miesiąca, o którym dziecko opowiadało. W tym jakże wielobarwnym występie nie zabrakło również tańców i śpiewów.
Następnie swoimi występami czas umilili świętującym uczniowie klas I-IV. Uczniowie przygotowali inscenizacje przedstawiającą pełną humoru rozmowę wnuków z Babcią i Dziadkiem, a także krótką, dowcipną scenkę którą śmiało nazwać można skeczem, prezentującą rozmowę Dziadka z wnuczkiem. W tej części również nie zabrakło śpiewów, uczniowie przygotowali także układ taneczny, który zrobił na zgromadzonych ogromne wrażenie.
Ostatnim punktem artystycznej części programu był występ zespołu ludowego „Leszczynka”. Panie wystąpiły przy akompaniamencie akordeonu, wszyscy członkowie zespołu ubrani byli w piękne stroje ludowe. W repertuarze znalazły się kolędy oraz piękne pastorałki, które usłyszeć można już coraz rzadziej.
Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a wszyscy odśpiewaliśmy uroczyste i głośne „Sto lat!”.
Na końcu uroczystości dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki i wszyscy udali się na mały poczęstunek i wspólne świętowanie.

dzie babci i dziadka 2018 9 20180123 1648817871

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej